Çarşamba, Haziran 16, 2021
Ana Sayfa ASAYİŞ Dağ keçisi ölmek üzereyken bulundu!

Dağ keçisi ölmek üzereyken bulundu!

Karaman’ın Ermenek ilçesinde bir köylü tarafından ölmek üzereyken bulunan yavru Anadolu yaban keçisi koruma altına alındı.
Köylü bir vatandaş ormanlık alan içerisinde bitkin ve halsiz bir vaziyette duran yavru yaban keçisini fark etti. Yanına gittiği keçinin kaçmadığını gören vatandaş, keçiyi yakalayarak Ermenek Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlilerine teslim etti. Görevliler hasta olduğu için bitkin ve halsiz düşen yavru keçiyi tedavisi yapılmak üzere veteriner kliniğine götürdü. Veteriner Mehmet Fatih Gökhan tarafından muayenesi yapılan 7 aylık yavru Anadolu yaban dağ keçisine ağır zatürre teşhisi kondu.
Yavru keçinin 4 gün daha kontrol altında tutularak tedavisinin süreceğini söyleyen Veteriner Mehmet Fatih Gökhan, “Yavru dağ keçisi orman köylülerimiz tarafından ormanlık alanda bulunmuş. Keçi bize getirildiğinde koma halindeydi. Hemen gerekli tedavisini yaptık. Şu anda durumu çok iyi ve hayati fonksiyonları tamamen yerine geldi. İki üç gün müsaide altında tutulacak. Tedavisi tamamlandıktan sonrada doğaya bırakılmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlilerimize teslim edilecek” dedi.
Karaman’da yaşamlarını sürdürdükleri Toros Dağlarında sayıları yaklaşık 300’e yakın olduğu tahmin edilen Anadolu yaban keçisinin koruma altında olduğu ve vurulması halinde ise 30 bin lira para cezası olduğu öğrenildi.

2 YORUMLAR

  1. Sayın Yetkilinin Dikkatine

    Sitenizde kullandığınız bu haber başta olmak üzere bir çok İhlas Haber Ajansı’nın üretilmiş olduğu haberler tespit edilmiştir. Bu haberleri kısa süre içerisinde sitenizden kaldırmalısınız ve bir daha kullanmamalısınız. İhlas Haber Ajansı’nın üretmiş olduğu haberleri abone olmadan asla kullanamazsınız. Aksi halde kullanmış olduğunuz her haber için 15 bin lira tazminat davası açılacaktır. Bilginize…

    • sizden ve ekipnizden çok özürdiliriz kaldırılmıştır bizim ekibin hatsı oldu onların adına çok özürdiliyorum sizden abone olmak için ne yapılacak bilgi alabilirmiyiz sizden

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments